Nejlepší elektrokoloběžky: Průvodce výběrem a srovnání elektrokoloběžek

Lenka Gazdová
Publikace: 22.02.2023

Segway Ninebot eKickscooter Zing A6

Vyprodáno

Bluetouch B500

Vyprodáno

Segway Ninebot KickScooter MAX G30

Vyprodáno

Segway Ninebot Kickscooter F40E

Vyprodáno

Ducati Pro-III

Vyprodáno

Vivax MS Energy E20

Vyprodáno

Elektrokoloběžky jsou malé a skladné. Snadno se tak s nimi dostanete všude tam, kam potřebujete, a to rychle a bez zbytečného zdržování v kolonách. Není tedy divu, že jsou čím dál oblíbenější. Tomu odpovídá také stále se rozšiřující nabídka modelů. Jak se v ní vyznat a jakou elektrokoloběžku vybrat? Přečtěte si našeho průvodce, který vás podrobně seznámí se všemi důležitými parametry pro výběr té nejlepší elektrické koloběžky. V závěru vás čekají recenze koloběžek, které představí aktuálně nejlepší modely na trhu.

Segway Ninebot eKickscooter Zing A6

Vyprodáno

Bluetouch B500

Vyprodáno

Segway Ninebot KickScooter MAX G30

Vyprodáno

Segway Ninebot Kickscooter F40E

Vyprodáno

Ducati Pro-III

Vyprodáno

Vivax MS Energy E20

Vyprodáno

Elektrokoloběžku využijete na cesty do práce i výlety do přírody

Přeplněné MHD, dopravní zácpy, žádné volné místo k zaparkování... Přijde vám to povědomé? Přesně pro tyto případy se hodí elektrokoloběžka, se kterou se dostanete všude. Navíc nedojedete do práce či na schůzku zpocení, jako se to může stát při používání klasické koloběžky či kola. 

Elektrokoloběžka je ideální dopravní prostředek do města i přírody – oproti kolu je snadněji přenositelná, oproti bruslím zase mnohem vhodnější do terénu. Navíc ji mohou používat všichni – od dětí až po starší osoby.

zdroj: Hiboy / Unsplash

Jak elektrokoloběžka funguje a jaké jsou hlavní výhody

Elektrické koloběžky fungují na podobném principu jako elektrokola nebo hoverboardy. K pohonu používají bezkartáčový elektromotor (BLDC), který je zabudovaný přímo v kole. Obecně platí, že slabší elektrokoloběžky do zhruba 400 W mají motor v předním kole, výkonnější typy v kole zadním. V posledních dvou letech přibývají také extra výkonné elektrokoloběžky s motorem v obou kolech.  

Díky výše uvedenému vás koloběžka dopraví přesně tam, kam potřebujete, a to bez velké fyzické námahy. Kromě toho má oproti jiným dopravním prostředkům (zejména autům) hned několik výhod. Jaké to jsou?

Klady

  • ekologický dopravní prostředek
  • dostupná cena
  • rychlý průjezd městem
  • snadné ovládání
  • při jízdě se nezpotíte
  • poměrně levný provoz
  • skladná a lehce přenositelná
  • zaparkujete s ní všude

Zápory

  • nulový úložný prostor
  • při nesprávném používání hrozí riziko úrazů

Jaké jsou nejoblíbenější značky elektrokoloběžek

Mezi top elektrokoloběžky se řadí ty od značky Xiaomi, za nejlepší model je v současnosti považována elektrokoloběžka Mi Electric Scooter Pro 2. Mezi další spolehlivé výrobce dále patří:

A co české elektrokoloběžky? Preferujete-li domácí výrobu, podívejte se na značky:

  • Perut
  • Hugo E-Bike
  • Mamibike

Jak vybrat elektrokoloběžku

Elektrokoloběžek je na trhu opravdu velké množství. Každá má navíc různé vlastnosti i výbavu. Abyste vybrali nejlepší elektrokoloběžku pro vaše potřeby, měli byste zvážit následující parametry.

Terén

Jednou z nejzásadnějších otázek pro výběr elektrokoloběžky je to, kde a jak často s ní budete jezdit. Například:

  • Chcete-li jezdit na výlety do přírody, je vhodná odpružená elektrokoloběžka s většími koly, robustnější konstrukcí a vyšším výkonem.
  • Budete-li jezdit na delší vzdálenosti a nechcete celou dobu stát, je vhodná elektrokoloběžka se sedlem.
  • Budete-li elektrokoloběžku používat denně, je lepší vybrat model s vyšším výkonem a kapacitou baterie.
  • Budete-li s elektrokoloběžkou jezdit po městě, jsou vhodná menší kolečka, díky kterým se koloběžka snadněji ovládá.
  • Máte-li malé skladovací prostory, elektrokoloběžku budete převážet v autě nebo v MHD, hodí se vám kompaktní skládací koloběžka.

Zkušenosti

V závislosti na tom, kdo bude na elektrokoloběžce jezdit, zvolte výkon – ovládání je sice jednoduché, nějakou tu praxi však přece jen vyžaduje. Z hlediska bezpečnosti je tedy vhodné začít se slabšími modely a pak přecházet na silnější. A jaký výkon elektrokoloběžky zhruba zvolit?

  • Pro začátečníky je lepší nižší výkon do 350 W.
  • Pokročilejší jezdci mohou sáhnout po elektrokoloběžkách s výkonem nad 350 W, které už dokáží vyvinout poměrně slušnou rychlost.
  • Pro děti je dostačující elektrokoloběžka s výkonem kolem 100 W.

Typ elektrokoloběžky

Elektrické koloběžky rozdělujeme do několika základních typů:

  • Městské elektrokoloběžky: Elektrokoloběžky do města mají menší kola, která se hodí pro jízdu po chodnících a cyklostezkách. Kapacita baterie ani výkon nejsou příliš velké, proto jsou vhodné především pro krátké vzdálenosti v rámci města. Jejich výhodou je, že jsou velmi snadno ovladatelné a jejich cena je pro běžného uživatele přijatelná.
  • Terénní elektrokoloběžky: Elektrokoloběžky do terénu mají kvalitní odpružení, větší kola, vyšší výkon a delší dojezdovou vzdálenost. Oproti městským koloběžkám jsou robustnější a těžší.
  • Skládací elektrokoloběžky: Elektrické koloběžky, které lze po jízdě složit, jsou praktickou volbou do města, kde nejen jezdíte, ale zároveň se pohybujete MHD. Skládací elektrokoloběžky jsou vybaveny několika pojistkami, takže nehrozí, že by se při jízdě samovolně složily.
  • Chopper elektrokoloběžky: Chopper, někdy také harley koloběžky, patří mezi nejsilnější elektrokoloběžky, které svým vzhledem připomínají malý elektrický skútr. Elektrokoloběžky s velkými koly, sedátkem a vysokým výkonem (kolem 1 500 W), rychlostí (až 45 km/h) i dojezdovou vzdáleností (až 45 km) nabídnou pohodlné svezení na delší vzdálenosti, a to i v náročnějším terénu.
  • Elektrokoloběžky se sedátkem: Jsou stabilnější a pohodlnější, hodí se tak pro zdolávání delších tras nebo pro seniory a děti. Nevýhodou je vyšší váha a horší skladnost.
  • Elektrokoloběžky pro děti: Jsou subtilnější, lehčí a mají nižší výkon než elektrické koloběžky pro dospělé, někdy mohou být vybavené sedátky. Jelikož děti rychle rostou, jsou pro ně ideální modely s výškově nastavitelnými řídítky.
  • Elektrokoloběžka pro dva: Modely s nosností 150 kg a více mají sedátko a širší stupínek, takže bez problémů uvezou dvě osoby. Tvarem připomínají malou motorku a oproti klasickým koloběžkám jsou těžší a hůře skladné.

Materiál

Rám elektrokoloběžky může být vyroben z různých materiálů v závislosti na typu elektrokoloběžky, určení a cenové kategorii. Mezi nejpoužívanější materiály pro výrobu elektrokoloběžek patří:

  • Hliník: Hliníkové rámy jsou lehké a odolné. Zároveň jsou však dražší než rámy z jiných materiálů.
  • Ocel: Ocelové rámy jsou pevné a odolné, ale mohou být těžší než rámy z jiných materiálů.
  • Karbonová vlákna: Některé elektrokoloběžky mají rám vyrobený z karbonových vláken, což je lehký, ale pevný materiál. Karbonové rámy jsou obvykle nejdražší variantou a používají se především u elektrokoloběžek určených pro sportovní využití.
  • Plast: Některé levnější elektrokoloběžky mají rám vyrobený z plastu. Plastové rámy jsou lehké a odolné vůči povětrnostním podmínkám, ale mohou být méně odolné vůči nárazům.

Rychlost a výkon

Rychlost některých typů elektrokoloběžek může být až 50 km/h, většina těch běžných jezdí rychlostí 25–35 km/h. Rychlost souvisí s výkonem, dle kterého se elektrokoloběžky dělí do 3 kategorií:

  • Výkon 100 W: Slabší elektrokoloběžky pro děti.
  • Výkon 100–350 W: Elektrické koloběžky pro začátečníky a jízdu ve městě.
  • Výkon nad 350 W: Elektrické koloběžky pro dospělé se zkušenostmi, vhodné do terénu a na delší vzdálenosti.

Při výběru elektrokoloběžky nikdy nepřeceňujte své schopnosti a myslete na to, že rychlost kolem 50 km/h je v případě nehody dostatečná na to, aby vám nebo dalším účastníkům způsobila vážný nebo dokonce smrtelný úraz!

Do města, kde je třeba se vyhýbat lidem, autům a dalším dopravním prostředkům, se tak koloběžka o vysoké rychlosti opravdu nehodí. Při jízdě v terénu je zase rychlost jízdy nutné přizpůsobit vašim schopnostem a možným nečekaným překážkám, jako jsou větve, kameny apod. 

Pokud si koupíte elektrokoloběžku s vysokým výkonem, dbejte na pravidla bezpečnosti a nezapomeňte nosit kvalitní helmu.

Dojezd a baterie

Kapacita baterie a dojezd elektrokoloběžky spolu přímo souvisejí, přičemž je nutné brát údaje výrobců s rezervou – maximální dojezd udávaný výrobcem je dojezdem při optimálních podmínkách. 

Reálná dojezdová vzdálenost je ovlivněna hmotností jezdce a stylem jízdy, například časté rozjíždění je největším žroutem baterie. Stejně tak jízda do kopce nebo jezdec s vyšší hmotností mohou dojezdovou vzdálenost snížit (a naopak). Kapacitu baterie snižuje také mráz.

Chcete-li šetřit baterii a dojet co nejdále, je ideální klidná plynulá jízda, s čímž pomůže vestavěný tempomat. Důležitý je samozřejmě také typ baterie – chcete-li kvalitnější, koukejte po lithiové.

Pro jízdu po městě, kde se nacházejí dobíjecí stanice, je dostačující elektrokoloběžka s dojezdovou vzdáleností 10–30 km, která zároveň patří k nejběžnějším typům. Lepší elektrické koloběžky mohou dojet do vzdálenosti až 45 kilometrů a více, což se hodí při výletech do přírody, kde nejsou nabíjecí stanice. 

Dobíjení elektrokoloběžky probíhá přes nabíječku, která se zapojí do sítě a propojí kabelem. Doba nabíjení je u běžných koloběžek 2 až 6 hodin, u těch s vyšší kapacitou baterie to může být ještě více. 

Baterie může být na koloběžce umístěná vpředu nebo vzadu. Pokud budete koloběžku častěji přenášet (do MHD, přes obrubníky, nerovnosti atd.), zvolte tu s baterií na přední nápravě, bude se vám s ní lépe manipulovat.

Nosnost

Elektrokoloběžky pro dospělé mohou mít nosnost až 200 kg, přičemž na takové koloběžce mohou jezdit i dva lidé nebo dospělý a dítě (pokud je tomu elektrická koloběžka konstrukčně uzpůsobená). 

U nosnosti nezapomeňte brát v potaz nejen vaši čistou váhu, ale také oblečení, boty a to, kolik věcí s sebou vozíte (například notebook nebo nákup). V případě častého překračování nosnosti dochází nejen ke snižování výkonu, ale i k rychlejšímu opotřebení elektrické koloběžky.

Hmotnost

Elektrokoloběžky se dle hmotnosti dělí do dvou základních kategorií, přičemž rozhodující je opět způsob použití:

  • Elektrické koloběžky do 10 kg: Lehké elektrokoloběžky se snadným ovládáním jsou vhodné do města, na častější přenášení a pro děti.
  • Elektrické koloběžky nad 10 kg: Stabilnější elektrokoloběžky s vyšší rychlostí i výdrží jsou vhodné do terénu.

Kolečka

Z hlediska materiálu rozdělujeme kolečka na:

  • Pevná polyuretanová kolečka: Tvrdší kolečka, která se hodí na cyklostezky a chodníky. Nehrozí riziko píchnutí, na druhou stranu pocítíte každou nerovnost, hodí se tak spíše do města.
  • Gumová kolečka: Nafukovací kolečka zvládají i složitější terén, takže jsou vhodná na výlety do přírody. 

Důležitý je nejen materiál, ale také velikost koleček – velká jedou rychleji, tím pádem je koloběžka hůře ovladatelná, nehodí se tedy v místech, kde se předpokládá výrazná koncentrace chodců. Do města a pro začátečníky jsou lepší menší, snadno ovladatelná, kolečka (rozměr 5–6,5"), mimo město a pro zkušené řidiče lze volit velká kola.

Nezanedbatelný je také dezén kol – hlubší vzorek lépe odvádí vodu a na mokré silnici je bezpečnější, zároveň jsou však kola hlučnější a zrychlení je pomalejší.

Brzdy

Elektrické koloběžky mohou mít 3 typy brzd:

  • Mechanická brzda: Brzda na zadním kole, která se sešlápne.
  • Kotoučová brzda: Brzda ovládaná páčkou na řídítkách.
  • Elektrická brzda: Nejmodernější verze umožňující plynulé zastavení. Nezabírá ale příliš rychle a při vybité baterii není funkční, takže je z hlediska bezpečnosti nutné ji kombinovat s mechanickou brzdou.

Řídítka

Řídítka se přímo podílí na našem pocitu z jízdy. Chcete-li pohodlnější a stabilnější elektrokoloběžku, volte širší řídítka, budete-li si elektrokoloběžku půjčovat s partnerem nebo dětmi, hodí se výškově nastavitelná řídítka.

Na řídítkách se nachází ovládání rychlosti, které může být buď ve formě páčky, nebo otáčivé jako na motorce. Některé elektrické koloběžky mohou mít tzv. gyroskopické ovládání, což znamená, že rychlost regulujete nakláněním řídítek.

Funkce a doplňky

Kromě základních konstrukčních věcí, jako jsou rám, kola a brzdy, může mít elektrokoloběžka různé další funkce a doplňky, které zvyšují bezpečnost či komfort používání. Mezi nejčastější patří:

  • Helma: Nezbytný doplněk pro vaši bezpečnost, zejména pokud chcete jezdit rychleji nebo v nerovném terénu. Pro elektrokoloběžky o rychlosti více než 25 km/hod. je povinná.
  • Zámek: Způsob, jak zabezpečit koloběžku při parkování venku. Jednoduchý zámek lze pořídit již od 150 Kč.
  • GPS lokátor: Způsob, jak najít ukradenou koloběžku, pokud zámek selže.
  • Skládání: Hodí se pro časté cesty autem nebo MHD. Důležitá je kvalitní pojistka proti složení.
  • Světla: Elektrická koloběžka musí mít přední bílé a zadní červené světlo. Světla mohou být součástí koloběžky, pokud tomu tak není, je nutné je dokoupit.
  • Zpětná zrcátka: Nejsou povinná, zvýší však bezpečnost jízdy.
  • Stojánek: Díky stojánku nemusíte koloběžku opírat o zdi či sloupky, čímž ji ochráníte proti odření.
  • Displej: Ukazuje úroveň nabití, rychlost či výkon – v závislosti na typu koloběžky.
  • Propojení s aplikací: Pokud vám displej nestačí, můžete si vybrat elektrokoloběžku propojitelnou s mobilní aplikací, která vám ukáže hodnoty, jako je ujetá vzdálenost, nabití baterie, teplota a další, upozorní na závady, umožní nastavit tempomat, maximální rychlost nebo zamknout motor.
  • Tempomat: Stará se o plynulou jízdu, čímž prodlužuje výdrž baterie a dojezdovou vzdálenost koloběžky.
  • Blatníky: Jízda v dešti či po něm není nic příjemného, zvlášť pokud elektrokoloběžka nemá pořádně široké blatníky. A jelikož déšť nelze předvídat, hodí se vždycky, a to vpředu i vzadu.
  • Rekuperace: Systém využívající energii vzniklou při brždění prodlužuje dojezdovou vzdálenost a životnost celého brzdového systému.
  • Odpružení: Odpružené vidlice tlumící nárazy jsou důležité především pro terénní koloběžky.
  • Náhradní baterie: Některé modely umožňují výměnu baterie. Cena nové baterie však může být poměrně vysoká, a tak se vám nákup nemusí vyplatit a raději si koupíte novou koloběžku. Výměnu byste nikdy neměli provádět sami, vždy ji svěřte autorizovanému servisu.
  • Košíky: Košíky nebo tašky se hodí v případě, že elektrokoloběžku budete využívat na nákupy či výlety a jízda s batohem na zádech pro vás není komfortní. Nezapomeňte, že přepravu nákladu je třeba započítat do požadované nosnosti elektrokoloběžky.
  • Stylové doplňky: Obvykle slouží na vylepšení vzhledu chopper elektrokoloběžek.

Cena

Provoz elektrokoloběžky je levný, je však třeba počítat s náklady na pořízení elektrokoloběžky. A kolik elektrokoloběžka stojí?

  • Elektrokoloběžky do 5 000 Kč: Jednoduché modely určené pro děti.
  • Elektrokoloběžky do 10 000 Kč: Menší lehké koloběžky s dojezdem maximálně 15–20 kilometrů.
  • Elektrokoloběžky od 10 000 do 20 000 Kč: Nabízejí kvalitu, spolehlivost, komfort, dlouhý dojezd a výdrž baterie.
  • Elektrokoloběžky nad 20 000 Kč: Elektrické koloběžky v nejvyšší kvalitě s vychytanými funkcemi, vysokou rychlostí a dlouhým dojezdem.
  • Elektrokoloběžky kolem 40 000 Kč: Prémiové koloběžky pro nejnáročnější uživatele.
zdroj: Hiboy / Unsplash

Legislativa elektrokoloběžek: kde a za jakých podmínek můžete jezdit

S přibývajícím množstvím elektrokoloběžek (a úrazů při jejich užívání) vyvstala nutnost úpravy zákona o pozemních komunikacích. S elektrokoloběžkou tak už není možné vyjet kamkoli se vám zachce, někdy budete dokonce potřebovat řidičák. Před samotným nákupem je vaší povinností seznámit se se zákony, jež se na používání elektrokoloběžek vztahují.

Definice elektrokoloběžky dle zákona

Podle zákona § 57 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích se elektrokoloběžka považuje za:

  • Jízdní kolo v případě, že výkon nepřesáhne 1 kW a konstrukční rychlost není vyšší než 25 km/hod. Helma je povinná do 18 let.
  • Motorové vozidlo v případě, že má vyšší výkon než 1 kW a konstrukční rychlost vyšší než 25 km/hod. Helma je povinná vždy.

To, kde s elektrickou koloběžkou můžete jezdit a zda na ni potřebujete řidičský průkaz, záleží na tom, do jaké kategorie spadá.

Kdy potřebujete na elektrokoloběžku řidičský průkaz

Řidičský průkaz na elektrickou koloběžku je nutný v případě, že konstrukční rychlost elektrokoloběžky přesahuje 25 km/hod. Dle zákona je taková koloběžka považována za motorové vozidlo. Nepřesáhne-li rychlost elektrokoloběžky 45 km/hod., stačí řidičské oprávnění AM, které je možné získat od 15 let.

Elektrokoloběžka přesahující konstrukční rychlost 25 km/hod. musí být registrována na dopravním inspektorátu, mít sjednané povinné ručení, schválenou technickou způsobilost a povinnou výbavu (dvě na sobě nezávislé brzdy, přední a zadní světlo). Při jízdě je povinné se vybavit helmou.

Kdy je možné jezdit s elektrokoloběžkou po chodníku

S elektrokoloběžkou je možné jezdit po chodníku ve dvou případech:

  1. Jedná-li se o dítě do 10 let.
  2. Pokud rychlost elektrické koloběžky nepřekročí rychlost chůze, tzn. 6 km/hod.

Ve všech ostatních případech je jízda s elektrokoloběžkou po chodníku nebo v pěší zóně zakázána dle zákona č. 361/2000 Sb.

Kdy je možné jezdit s elektrokoloběžkou po cyklostezce

V případě, kdy konstrukční rychlost elektrokoloběžky nepřesáhne 25 km/hod. je dle zákona považována za stejný typ dopravního prostředku jako kolo, což znamená, že s ní můžete na cyklostezku. Je-li elektrokoloběžka považována za jízdní kolo, helma je povinná do 18 let věku.

Kdy je možné jezdit s elektrokoloběžkou po silnici

Jak kola, tak motorky mohou na silnici. A to samé platí dle zákona pro elektrokoloběžky. Pokud vyjedete silnici, doporučujeme vždy nosit helmu, a to i v případech, kdy pro vás není povinná.

zdroj: Hiboy / Unsplash

Často kladené otázky při výběru elektrokoloběžky

Elektrokoloběžky jsou u nás stále relativní novinkou a k jejich používání se váže řada otázek. Které jsou ty nejčastější?

Kdo může jezdit na elektrokoloběžce?

Většina koloběžek je vhodná pro děti od 8 let. Děti do 10 let by se však na elektrokoloběžce bez dozoru dospělých (starších 15 let) neměly dle zákona pohybovat na silnici. Možný je pouze pohyb po cyklostezce, stezce pro chodce nebo v pěší zóně, kde je povolen vjezd cyklistům.

Jak se jezdí na elektrokoloběžce?

Elektrická koloběžka se uvádí do pohybu odrazem od země (silnější nohou) a následně plynulým přidáváním plynu. Zvlášť v začátcích budete mít tendence se naklánět, snažte se to ale nedělat příliš, jinak byste mohli spadnout. Točení řidítky, přidávání plynu nebo brždění by měly být vždy v klidu a plynulé, vyvarujte se prudkých a přehnaných pohybů.

Jak se starat o elektrokoloběžku?

U elektrokoloběžky není nutné vyměňovat olej či filtry, čistit elektromotor apod., po ujetí každých 1 000 kilometrů byste ji však měli nechat prohlédnout v servisu. Před jízdou zkontrolujte pevnost šroubů, po jízdě elektrickou koloběžku vždy nabijte (v zájmu životnosti baterie ji nikdy nenechávejte úplně vybít).

Jak skladovat elektrokoloběžku?

Elektrická koloběžka by neměla stát dlouho na přímém slunci ani být vystavena dlouhodobému působení mrazu (například ve studeném sklepě) – obojí může mít negativní vliv na baterii.

Jakou vzdálenost lze ujet na jedno nabití baterie?

Určení vzdálenosti, kterou chcete ujet na jedno nabití baterie, je klíčovým faktorem při výběru elektrokoloběžky. Tato vzdálenost se obvykle uvádí v kilometrech a závisí na typu baterie a výkonu motoru. Pokud plánujete používat elektrokoloběžku na kratší vzdálenosti, pak by měl být menší dojezd dostačující. Pokud však plánujete dlouhé výlety nebo cestování do práce, pak byste měli zvážit elektrokoloběžky s delším dojezdem na jedno nabití baterie.

Jak nabíjet elektrokoloběžku?

Dobíjení se provádí přes nabíječku, která se zapojí do sítě a propojí kabelem s koloběžkou. Doba nabíjení trvá 2 až 6 hodin, v závislosti na kapacitě baterie.

Jaká je maximální rychlost elektrokoloběžky?

Maximální rychlost elektrokoloběžky se liší v závislosti na modelu a výkonu motoru. Pokud hledáte elektrokoloběžku pro jízdu v městských oblastech, kde jsou nízké rychlostní limity, pak vám bude stačit elektrokoloběžka s maximální rychlostí 25 km/h. Pokud však hledáte elektrokoloběžku pro jízdu mimo město nebo na delší vzdálenosti, pak byste měli zvážit elektrokoloběžku s vyšší maximální rychlostí.

Jak nahustit elektrokoloběžku?

Správný tlak nahuštění je vždy závislý na modelu koloběžky, její váze a dalších parametrech. Údaje se dozvíte z návodu ke koloběžce, který poskytne výrobce. Uvedené hodnoty nepřekračujte, jinak by došlo k přehuštění a kolo by mohlo prasknout. 

Jak poznám, že je elektrokoloběžka nabitá?

Elektrická koloběžka má indikátor nabití na displeji nebo v mobilní aplikaci.

Jak zvýšit rychlost na elektrokoloběžce?

Elektrické koloběžky mají zabudované omezovače rychlosti, obvykle na 25 km/hod. Rychlost většiny elektrokoloběžek lze zvýšit buď manuálně, nebo elektronicky, je však nutné říci, že tímto zásahem můžete přijít o záruku či elektrokoloběžku poškodit – zvláště v případech neověřitelných návodů na internetu. Při vyšší rychlosti koloběžky je také nutné mít dle zákona řidičský průkaz na malou motorku.

Jak zamknout elektrickou koloběžku?

Na zabezpečení elektrokoloběžky lze pořídit zámek podobný tomu na kolo, vychytanější modely pak mají možnost uzamčení motoru přes mobilní aplikaci. Chcete-li se pojistit proti krádeži, můžete koloběžku vybavit také GPS lokátorem.

Jak dlouho vydrží elektrokoloběžka?

Průměrná elektrická koloběžka dojede na jedno nabití do 10 až 30 kilometrů. U lepších modelů se můžete setkat s dojezdem kolem 45 a více kilometrů.

Jak vozit dítě na elektrokoloběžce?

Dítě byste pro jízdu na elektrické koloběžce měli vybavit helmou a chrániči na kolena a lokty. Řídítka by měla být nastavena tak, aby byla pod obličejem dítěte. Jelikož přibude navíc jeden pasažér, počítejte s prodloužením brzdné dráhy a brzděte včas.

Dá se koupit náhradní baterie do elektrokoloběžky?

Ano, neumožňuje to však každý model. Pokud je to možné, svěřte výměnu autorizovanému servisu.

Mohu s elektrokoloběžkou jezdit v zimě?

Ano, ale nikoli pod 5 °C, mráz totiž ničí baterii, a navíc vám hrozí úrazy na namrzlém povrchu. 

Jsou levné elektrokoloběžky kvalitní?

Pokud je nízká cena elektrokoloběžky dána nižší výbavou a doplňky, které neovlivňují bezpečnost a funkčnost, může být i levná elektrokoloběžka vyhovující, zvláště pokud ji budete používat pouze občas.

Kde si půjčit elektrokoloběžku?

Jestliže s pořízením elektrické koloběžky váháte, můžete si ji nejdříve vyzkoušet prostřednictvím firem, jež nabízejí sdílené koloběžky ve všech větších městech (například Lime nebo Bolt), nebo v kamenných půjčovnách.

zdroj: Hiboy / Unsplash

Nejlepší elektrokoloběžky: recenze a srovnání

Jde vám ze všech informací a široké nabídky modelů hlava kolem? Máme pro vás malou nápovědu v podobě srovnání elektrokoloběžek, které jsou aktuálně nejlepší na trhu.

Výběr jsme sestavili na základě nezávislých testů odborníků  a recenzí od reálných uživatelů. Hodnotili jsme zejména jízdní vlastnosti, komfort při jízdě, bezpečnost a samozřejmě také dojezdovou vzdálenost a výkon.

Elektrokoloběžky pro dospělé

Elektrokoloběžka Vivax MS Energy Neutron

Lehká skládací koloběžka, kterou snadno složíte pro přesun v MHD, takže je ideální pro městský provoz. Jsou-li ve vašem městě nejen chodníky, ale i dlažební kostky a sem tam nějaká ta nerovnost, oceníte větší 10" nafukovací kola s odpružením (v zadním kole). K jízdnímu komfortu přispívají také široká řídítka a přehledný displej, výdrž baterie prodlouží Energy recovery system, tzn. dobíjení baterie během jízdy.

Elektrokoloběžka Vivax MS Energy Neutron N3 nabízí velice slušný poměr kvality a ceny pro středně náročné uživatele, kteří chtějí spolehlivou koloběžku na krátké až středně dlouhé vzdálenosti ve městě. Pokud však chcete koloběžku nejen do města, ale i na výlety mimo něj, doporučujeme typ MS Energy E20, který má dojezdovou vzdálenost až 70 km.

Klady

  • energy recovery system
  • nízká váha (13,9 kg)
  • skládací
  • LCD displej
  • zadní tlumič nárazů
  • pevná hliníková konstrukce
  • široká řídítka
  • větší kola
  • propojení s mobilní aplikací

Zápory

  • kratší dojezd (max. 28 km)
  • nemá výškově stavitelná řídítka

Elektrokoloběžka Vivax MS Energy E20

Odpružená elektrokoloběžka, která zvládne nejen jízdu po chodnících, ale i lehčí terén a kopce, to je Vivax MS Energy E20.

Na elektrokoloběžce rozhodně zaujme její až 70 km dlouhý dojezd, který je možný díky kvalitní baterii (lithium-iontový akumulátor 17,5 Ah) a výkonnému motoru. Délku dojezdu může navíc prodloužit elektrická brzda s rekuperačním systémem. K využití na delší cesty je konstruovaný také nášlap, který je při velikosti 60 × 20 cm velice pohodlný. 

Ačkoli nepatří mezi terénní koloběžky, nějaké ty nerovnosti a lehčí terén zvládne, a to díky velkým 10" nafukovacím kolům s odpružením. Dle zkušeností uživatelů zvládne svižnou jízdu i do prudšího kopce.

Daní za perfektní jízdní vlastnosti a výdrž je vyšší váha a delší doba nabíjení, elektrokoloběžka tak není vhodná na časté přenášení. Pokud však hledáte elektrokoloběžku, která vás dopraví na delší vzdálenosti, Vivax MS Energy E20 vás rozhodně nezklame.

Vivax MS Energy E20

Vyprodáno

Klady

  • dlouhý dojezd (až 70 km)
  • rychlost až 40 km/hod
  • nosnost až 120 kg
  • výkon 500 W
  • 2× kotoučová brzda
  • pevná ocelová konstrukce
  • tlumič nárazů na obou kolech
  • elektrická zadní brzda s rekuperací
  • propojení s mobilní aplikací

Zápory

  • delší doba nabíjení (8 hodin)
  • vyšší hmotnost (20 kg)

Elektrokoloběžka Lamax S11600

Hledáte koloběžku se slušným dojezdem za rozumnou cenu? Pak můžete sáhnout po koloběžce Lamax S11600, která za svoji cenu nabízí velice dobré jízdní vlastnosti a komfortní jízdu.

Mezi hlavní prvky patří tempomat a výkonná baterie s rekuperací, díky kterým dojedete do vzdálenosti až 40 km, v případě ideálních podmínek i více. Bezdušové pneumatiky velikosti 10" s odpružením na zadním kole zvládnou lehčí nerovnosti, navíc jim nehrozí píchnutí. Kromě nerovností zvládne koloběžka také kopce do 15°, v těch prudších je třeba jí pomoci.

K bezpečnosti provozu přispívá rychle reagující kotoučová brzda s ovládáním na řídítkách, zadní světlo a postranní LED pásky. Komfort při jízdě zajišťují široká řídítka s protiskluzovou úpravou, kterou najdete též na nášlapu. Po jízdě koloběžku jednoduše složíte a přenesete, nutno ovšem upozornit, že její váha je vyšší.

Elektrokoloběžka Lamax S11600 bude vyhovovat všem, kteří hledají příjemný design a zároveň spolehlivost a výdrž pro delší dojíždění za prací, ježdění po městě nebo výlety mimo něj.

LAMAX E-Scooter S11600

Zjistit cenu
SKLADEM
11 690 Kč
Do obchodu
SKLADEM
13 312 Kč
Do obchodu

Klady

  • poměr kvalita versus cena
  • nosnost až 120 kg
  • boční LED pásky
  • dojezd až 40 km
  • tempomat
  • baterie s rekuperací
  • výkonný motor
  • vysokokapacitní baterie
  • odpružené zadní kolo
  • mechanická kotoučová brzda
  • snadné skládání
  • propojení s aplikací
  • protiskluzová řídítka i nášlap

Zápory

  • vyšší váha

Elektrokoloběžka Ducati Pro-III

Stylová elektrokoloběžka Ducati Pro-III zaujme na první pohled robustním designem, na ten druhý pak svými technologiemi. 

Tím hlavním, co koloběžku Ducati odlišuje od ostatních, je použití NFC tokenu, což znamená, že ji rychle nastartujete přiložením mobilního telefonu. Díky této technologii je koloběžka také lépe zabezpečena proti krádeži. Další vychytávkou (nikoli však unikátní) je vestavěný USB port, který umožní nabít mobilní telefon během jízdy.

To, co dělá elektrokoloběžku unikátní, může být zároveň její nevýhodou – ne pro každého uživatele je používání NFC technologie srozumitelné. Navíc je třeba říci, že za tuto cenu (a často i nižší) lze koupit koloběžky s vyšší dojezdovou vzdáleností. Elektrokoloběžka Ducati Pro-III je tak určena především pro ty, kteří ocení její výrazný sportovní design a již zmíněné technologie.

Ducati Pro-III

Vyprodáno

Klady

  • dojezd až 50 km/hod
  • 10“ bezdušové pneumatiky
  • dvojitá mechanická kotoučová brzda
  • jednoduché skládání
  • propojení s aplikací
  • nosnost až 100 kg
  • robustní sportovní konstrukce
  • nabíjecí USB port
  • tempomat
  • přední a zadní LED osvětlení
  • NFC token pro rychlé, snadné a bezpečné startování

Zápory

  • vyšší cena
  • vyšší váha (17,5 kg)
  • delší doba nabíjení (9 hodin)

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Pro 2

Skládací elektrokoloběžka v moderním designu, která vás překvapí svižným zrychlením, nízkou váhou a snadným skládáním, díky čemuž je ideální koloběžkou do města.

Kromě standardní výbavy, jako je propojení s mobilní aplikací a tempomat, vás nadchne brzdový systém s ochranou proti blokaci kol, čímž se zvyšuje bezpečnost jízdy, nebo ochrana baterie před jejím zničením. Bezpečnost zvyšuje také přední a zadní LED světlo a LED podsvícení nášlapu. Poslední zásadní funkcí je rekuperace energie, která prodlužuje dojezd koloběžky.

Alternativou k elektrokoloběžce Xiaomi Mi Pro 2 je model Xiaomi Mi Pro 2 Mercedes F1 Team Edition, který byl vytvořen ve spolupráci s týmem Mercedes-AMG Petronas F1. Jízdní vlastnosti obou koloběžek jsou totožné, ta z edice Mercedes však vyniká nápaditým moderním designem, jež byl inspirován právě závodními formulemi.

Výrobky Xiaomi se řadí mezi top koloběžky, čemuž odpovídá také jejich vyšší cena, za kterou dostanete spíše průměrnou délku dojezdu, nosnost a rychlost. Na druhou stranu je ale elektrokoloběžka Xiaomi Mi Pro 2 u uživatelů velice oblíbená a má velice dobrá hodnocení – většina z nich se shoduje na tom, že elektrokoloběžka Xiaomi je spolehlivá a má velice dobré jízdní vlastnosti.

Klady

  • krátká doba nabíjení (5 hodin)
  • vhodná i do slabého deště
  • nízká hmotnost (14,2 kg)
  • tempomat
  • rekuperace
  • mobilní aplikace Mi Home
  • snadné skládání
  • kotoučové brzdy
  • automatický úsporný systém baterie
  • E-ABS na přední brzdě (ochrana proti blokaci kol)
  • ochrana baterie proti zkratu, přebití, vybití
  • protiskluzové pneumatiky
  • moderní design

Zápory

  • vyšší cena
  • nižší nosnost
  • průměrný dojezd (45 km)
  • slabší motor (300 W)
  • horší výměna kol

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi 3

Model Xiaomi Mi 3 je vhodným řešením pro ty, kteří chtějí kvalitní elektrokoloběžku za rozumnou cenu a nevadí jim o něco slabší výkon, případně pro ty, kteří chtějí koloběžku pro větší děti.

Elektrokoloběžka Mi 3 je vyrobená z lehké a snadno skládací konstrukce, takže je ideální pro častější přenášení. Propojení s mobilní aplikací je v této kategorii standardem, stejně jako tempomat a rekuperace, která šetří energii. Zajímavé je automatické přepnutí do režimu spánku v případě, kdy úroveň baterie klesne pod 30 % a zároveň se nepoužívá déle než 10 dní.

Ve srovnání se starším modelem Xiaomi Mi Pro 2 má Mi 3 slabší výkon, rychlost a dojezdovou vzdálenost. Na druhou stranu je ale levnější, takže pokud pro vás tyto parametry nejsou tolik zásadní, je Mi 3 velice slušnou alternativou.

Klady

  • krátká doba nabíjení (cca 5 hodin)
  • nízká hmotnost (13,2 kg)
  • tempomat
  • rekuperace
  • mobilní aplikace Mi Home
  • snadné skládání
  • dvě světla a odrazky
  • automatický úsporný systém baterie
  • zvládne stoupání o sklonu 16 %
  • kotoučová brzda s dvoupístovým třmenem
  • dobře přilnavé pneumatiky
  • moderní design

Zápory

  • průměrný dojezd (30 km)
  • slabší motor (300 W)

Elektrokoloběžka Segway Ninebot Kickscooter F40E

Náročnější uživatele nadchne elektrokoloběžka Segway Ninebot Kickscooter F40E, která si v testech jízdních vlastností vede velice dobře. 

Největší předností je robustní konstrukce s širokým nášlapem, díky níž je i delší jízda pohodlná. Dále pak větší kola, jež jsou opatřena speciální vrstvou pro zvýšení ochrany proti propíchnutí. Zvládnou tak jízdu po dlažebních kostkách a drobné nerovnosti – odpružení přední vidlice ale chybí.

Velice dobře hodnocené je také zrychlení, výkon do kopce a dojezd elektrokoloběžky, který je v reálných podmínkách průměrně 35 km, při klidnější úsporné jízdě a nižší váze řidiče se lze dostat až na výrobcem deklarovaných 40 km.

Nelze opomenout ani možnost zaznamenávání ujeté trasy a sdílení fotografií a zážitků s dalšími uživateli elektrokoloběžky Segway, což bude bavit ty, kteří rádi jezdí na výlety s přáteli.

Elektrokoloběžka Segway Ninebot Kickscooter F40E je vzhledem ke svým vlastnostem ideální i pro delší cesty do práce nebo na výlety do okolí. Daní za skvělé vlastnosti elektrokoloběžky je její vyšší váha (17,1 kg) a cena, jež je však zcela adekvátní kvalitě.

Segway Ninebot Kickscooter F40E

Vyprodáno

Klady

  • dojezd až 40 km
  • nosnost až 120 kg
  • mobilní aplikace
  • snadné sestavení
  • jednoduchý skládací mechanismus
  • přední a zadní světla
  • LED odrazky
  • přední brzda elektronická EBS
  • zadní kotoučová brzda
  • stabilní konstrukce
  • velká 10
  • prostorný nášlap
  • možnost nahrávání trasy, sdílení fotografií a zážitků
  • zvládne až 20% stoupání
  • Battery Management System

Zápory

  • nelze nastavit výšku řídítek
  • nemá odpruženou přední vidlici
  • vyšší hmotnost (17,1 kg)

Elektrokoloběžka Segway Ninebot KickScooter MAX G30

Elektrokoloběžka Segway Ninebot KickScooter MAX G30 je svojí konstrukcí, zpracováním a výbavou totožná s modelem Kickscooter F40E z dílny stejného výrobce, oproti němu má však výrazně delší dojezd (až 65 kilometrů).

Stejně jako u F40, také i u MAXG30 se uživatelé shodují na tom, že dojezd je velice dobrý, a to i při vyšší váze – dojezd uváděný výrobcem je vždy orientační a závisí na reálných podmínkách, u elektrokoloběžek Segway je však rozdíl mezi udávanou a skutečnou dobou dojezdu nižší než u jiných výrobců. Díky tomu se můžete spolehnout na to, že s elektrokoloběžkou MAXG30 zvládnete i delší vzdálenosti při dojíždění do práce nebo výletech.

Jediné, co u elektrokoloběžky Segway Ninebot KickScooter MAX G30 příliš nepotěší, je nízká rychlost (maximálně 25 km/h, po změně nastavení 30 km/h), což může být při delších vyjížďkách limitující.

Segway Ninebot KickScooter MAX G30

Vyprodáno

Klady

  • dojezd až 65 km
  • nosnost až 100 kg
  • mobilní aplikace
  • snadné sestavení
  • stabilní konstrukce
  • rychlé nabíjení (3–5 hodin)
  • přední a zadní světla
  • LED odrazky
  • zvládne až 20 % stoupání
  • minimální riziko defektu
  • velká 10
  • prostorný nášlap
  • možnost nahrávání trasy, sdílení fotografií a zážitků
  • přední brzda elektronická EBS
  • zadní kotoučová brzda

Zápory

  • vyšší cena
  • vyšší hmotnost (18 kg)
  • nelze nastavit výšku řídítek
  • bez odpružení
  • omezená rychlost

Elektrokoloběžka Sencor Scooter One 2020

Elegantní elektrokoloběžka Sencor Scooter One 2020 je vhodná pro ty, kteří hledají výkonnou městskou koloběžku za rozumné peníze pro každodenní dojíždění do práce či pochůzky po městě na kratší vzdálenosti.

K jízdě po městě jsou předurčena 8,5" kola, která jsou snadněji manipulovatelná, takže se s koloběžkou lépe vyhnete chodcům. Pneumatiky jsou protiskluzové s tlumením, v této cenové kategorii ale nečekejte pohodlnou jízdu na nerovnostech, elektrokoloběžka Sencor je primárně určena na hladké povrchy. Co v této cenové kategorii potěší je tempomat a výkonný motor, díky kterému zvládnete i 15° stoupání. Pro městský život se hodí též skládání a nízká váha koloběžky. 

Životnost baterie je dle výrobce 500 nabití, což je ale u koloběžek v této cenové kategorii obvyklé. I přes drobné nevýhody se stále jedná o velice kvalitní a spolehlivou koloběžku pro středně náročné uživatele.

Klady

  • elektrické a mechanické brzdění
  • kotoučová brzda
  • nosnost až 120 kg
  • nízká váha (12 kg)
  • tempomat
  • LED displej
  • výkonný motor (350 W)
  • protiskluzové pneumatiky s tlumením

Zápory

  • nevhodná na nerovný terén

Elektrokoloběžka Kaabo Wolf KING GT PRO

Pořádně nadupaná elektrokoloběžka do terénu, která je určena zejména pro sportovní adrenalinové ježdění. Bez problémů ale zvládne i svižnou jízdu na silnici.

Tato offroad elektrokoloběžka vychází konstrukčně z motokrosových motorek, horských kol a elektrokoloběžek a vyrobena je z hliníkové slitiny 6082-T6, jež je podobná té, která se používá v letadlech. Robustní konstrukce je tak extrémně odolná a vhodná na agresivnější jízdu, při které pomůže i odpružení na předním a zadním kole. 

Elektrokoloběžka Kaabo Wolf KING GT PRO se dále pyšní dlouhým dojezdem, rychlostí až 100 km/h, bleskovým zrychlením a vysokým výkonem. K delší jízdě se hodí také široký nášlap, někomu však může chybět sedátko.

I když je koloběžka skládací, nelze čekat žádného drobečka, její váha je 52 kg. Ostatně elektrokoloběžka Kaabo Wolf KING GT PRO ani není určena pro jízdu ve městě, jejím hlavním posláním je pořádná porce offroad zábavy. V souvislosti s tím je nutné říci, že je určena pouze pro zkušené jezdce a k jejímu řízení potřebujete řidičský průkaz.

Klady

  • dojezd až 180 km
  • rychlost až 100 km/hod
  • výkon 8 400 W
  • vhodná do extrémního terénu
  • hydraulické přední tlumiče
  • zadní pružinové tlumiče
  • extra odolná konstrukce
  • velký TFT displej
  • tempomat
  • pohodlná široká řídítka
  • v poměru k výkonu tichý chod
  • LED podsvícení

Zápory

  • vysoká cena
  • vysoká váha (52 kg)

Elektrokoloběžka Bluetouch B500

Designově atraktivní elektrokoloběžka pro dospělé, která vás dopraví do práce i na výlety do lehkého terénu. 

Ve výbavě najdete vše, co byste od elektrokoloběžky v této cenové hladině čekali – tempomat, přehledný displej, osvětlení, dojezd až 60 km, vyšší rychlost, USB na nabití telefonu, kvalitní kotoučové brzdy na obou kolech, odpruženou vidlici, pevnou a zároveň lehkou konstrukci nebo ochranu proti přebití a podbití.

Pro své vlastnosti a konstrukci je elektrokoloběžka Bluetouch B500 vhodná na chodníky do města i na nezpevněné cesty při výletech do přírody, vzhledem k výkonu však nezvládne prudší kopce. Alternativou tak může být elektrokoloběžka Bluetouch B800 s výkonem 800 W, o kousek vyšší rychlostí a sedátkem pro pohodlnou jízdu.

Elektrokoloběžka Bluetouch B500 má vyšší cenu, je tak vhodná pro náročnější uživatele, kteří hledají kvalitu a spolehlivost. Oproti jiným modelům v této cenové hladině má nižší dojezd a výkon, na druhou stranu patří k mezi zákazníky nejlépe hodnoceným koloběžkám.

Bluetouch B500

Vyprodáno

Klady

  • dojezd až 60 km
  • rychlost až 45 km/hod
  • výkon 500 W
  • vhodná do terénu
  • vysoká kapacita baterie (21 Ah)
  • ochrana proti přebití a podbití
  • tempomat
  • LED světlomety a podsvícení
  • pohodlný široký nášlap
  • atraktivní design
  • USB port pro dobití telefonu
  • výdrž 800 nabíjecích cyklů
  • odpružená přední vidlice
  • přední a zadní kotoučové brzdy

Zápory

  • váha 24 kg
  • vyšší cena

Dětské elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka Segway Ninebot eKickscooter ZING A6

Na závěr nesmíme zapomenout ani na děti, pro které je ideální lehká, skladná a snadno ovladatelná elektrokoloběžka Segway Ninebot eKickscooter ZING A6.

Elektrokoloběžka v několika veselých barevných provedeních, které efektně doplňují LED světýlka, má 3 automatické jízdní režimy (přepínání našlápnutím) pro různé stupně pokročilosti. Na první stupeň jede elektrokoloběžka max. 8 km/h, na druhý 10 km/h a na poslední 12 km/h. Je tak bezpečná pro začátečníky a zároveň je možné si na ní užít i svižnější jízdu. Brzda je mechanická na zadním kole.

Dojezd dětské elektrokoloběžky Segway je na jedno nabití maximálně 5 km, takže na delší výlety ji nevyužijete, na odpoledne v parku nebo krátké pochůzky po městě je ale ideální.

Segway Ninebot eKickscooter Zing A6

Vyprodáno

Klady

  • 3 jízdní režimy
  • několik barevných provedení
  • LED osvětlení
  • pevný ocelový rám
  • snadné sestavení
  • nízká váha
  • skládací
  • automatické zapnutí a vypnutí
  • hodná pro menší děti

Zápory

  • není určena na dlouhé výlety
  • nemá přední světlo

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Essential

Pro větší děti, případně nenáročné dospělé, se hodí koloběžka, která je již o něco rychlejší, zároveň však ne tak rychlá, aby si na ní dítě přivodilo vážný úraz.

Těmto požadavkům odpovídá elektrokoloběžka Xiaomi Mi Essential o výkonu 250 W, rychlosti maximálně 20 km/h a dojezdové vzdálenosti 20 km. Dojezdovou vzdálenost může prodloužit rekuperační systém, který při brždění a jízdě z kopce přeměňuje kinetickou energii na elektrickou.

Elektrokoloběžka Mi Essential nabízí kvalitu a spolehlivost Xiaomi, nelze však počítat s příliš rychlou a svižnou jízdou – právě z toho důvodu je ideální pro větší děti nebo dospělé, kteří si zajezdí jen občas pro zábavu a neočekávají velký výkon.

Klady

  • vhodná i do slabého deště
  • nízká hmotnost (12 kg)
  • rekuperace
  • mobilní aplikace Mi Home
  • snadné skládání
  • duální brzdový systém
  • pryžové pneumatiky
  • krátká doba nabíjení (5 hodin)
  • přední a zadní světlo
  • vhodná pro větší děti

Zápory

  • slabší výkon (250 W)
  • nižší rychlost a dojezd
  • nevhodná pro nejmenší děti

Závěrečné zhodnocení

Mezi nejlepší elektrokoloběžky se řadí ty od Xiaomi a Segway, což se také odráží na jejich vyšší ceně. Investovat do nich se vám určitě vyplatí v případě, kdy chcete elektrokoloběžku používat denně nebo na časté jízdy do práce, rychlé přesuny po městě nebo výlety.

Po levnějších modelech jiných výrobců pak můžete sáhnout v okamžiku, kdy na koloběžce vyjedete jednou za čas do okolí pro zábavu, tudíž od ní nevyžadujete dlouhý dojezd, rychlost a různé technické vychytávky.

Segway Ninebot eKickscooter Zing A6

Vyprodáno

Bluetouch B500

Vyprodáno

Segway Ninebot KickScooter MAX G30

Vyprodáno

Segway Ninebot Kickscooter F40E

Vyprodáno

Ducati Pro-III

Vyprodáno

Vivax MS Energy E20

Vyprodáno

Autor článku

Lenka Gazdová

Redaktor

„Jsem Lenka, vystudovaný knihkupec, později designér v kuchyňském studiu a nyní průvodce a copywriter na volné noze. Veškeré profese, kterým jsem se věnovala nebo stále věnuji, odráží mé hlavní zájmy, jimiž jsou cestování, čtení, psaní a bytový design. Kromě nich také kočky, vaření, jóga, tvorba videí nebo péče o zahradu. Ze svých profesí a zálib čerpám zkušenosti pro psaní článků, které dnes pomáhají statisícům lidí.“