LaSaponaria Ochranná ústní voda s pomerančem a xylitolem BIO (250 ml)

155,00 Kč Přejít do obchodu
další informace
Jemná ústní voda je vhodná pro použití u dospělých i dětí. Kombinace aloe vera, měsíčku a heřmánku tiší podráždění, šalvěj a vilín chrání zubní sklonu před tvorbou zubního plaku. Xylitol zamezuje množení bakterií. Ústní voda neobsahuje fluorid, ekologický původ a zpracování surovin hlídá certifikát Cosmetici Biologici.
 
Jakými ingrediencemi pečuje o ústní dutinu?
BIO Extrakt z aloe vera pomáhá odstraňovat z úst bakterie a má protizánětlivé účinky, zároveň účinně bojuje proti vzniku zubního kazu.
BIO Heřmánková květová voda zklidňuje dásně, zmírňuje podráždění a svědění, zastavuje krvácení.
BIO Výtažek z měsíčku lékařského tiší podráždění a má také skvělé hojivé schopnosti.
BIO Vilín působí na mikrocirkulaci. Zklidňuje podráždění a má také ochranné účinky.
BIO Šalvěj lékařská pomáhá při potížích se záněty dutiny ústní. Nálev ze šalvěje je doporučovaný i při krvácení dásní či paradontóze.
BIO Esenciální olej ze sladkého pomeranče má stahující účinky, čistí a krásně voní.
Xylitol pomáhá předcházet zubnímu kazu.
 
Jak je to s tím fluorem?
Fluor se do zubních past přidává v podobě fluoridů (především fluorid sodný, ale i fluorid cínatý, aminfluorid, aj.) za účelem prevence zubního kazu. Fluorid zabraňuje demineralizaci zubů, posiluje zubní sklovinu a zvyšuje její odolnost vůči kyselinám v našich ústech, které ji rozpouští. Je ale velmi důležité věnovat pozornost množství fluoridu v zubních pastách, protože vysoká dávka fluoridu v těle je toxická a pro člověka nebezpečná.
Maximální doporučená denní dávka fluoridu je 0,04 - 0,07 mg/kg hmotnosti. Vzhledem k tomu, že fluorid přijímáme z různých zdrojů (např. i z jídla), toto množství se velmi těžko hlídá. Z dlouhodobého hlediska jsou s nadměrnou dávkou fluoridu spojeny chronické zdravotní problémy jako je zubní či kosterní fluoróza, ale také je prokázán negativní vliv na intelektuální a mentální vývoj. Pokud dojde k předávkování jednorázově, může dokonce dojít k akutní otravě i smrti.
Množství fluoridu v běžně dostupných zubních pastách by dle platné regulace nemělo přesáhnout 1.500 PPM (parts per milion, tzn. 0,15 % z celkového objemu). Zvýšené opatrnosti je třeba dbát hlavně u dětí. Ty totiž většinu dávky zubní pasty během čištění chrupu spolykají. Pro děti do 3 let se doporučují pasty s max. 250 PPM či bez fluoridu a pro děti do 6 let s max. 500 PPM. Při čištění zubů s pastou obsahující fluorid je důležité dohlížet na používané množství pasty (aby bylo malé) a také na to, aby děti pastu nepolykaly záměrně. My obecně pasty s fluoridem pro děti nedoporučujeme.
Je třeba vzít v potaz, že největší roli v ústní hygieně hraje především pravidelnost, správná technika čištění, snížená spotřeba cukru, pravidelné využití služeb zubních hygieniků a preventivní prohlídky u zubaře. Fluorid tedy v pastě není nutný.

Mohlo by vás také zajímat