Clean Air Optima CA-703B, odvlhčovač a čistička vzduchu

Odvlhčovač vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-703B
Odvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu 2v1 Clean Air Optima CA-703B má drobné rozměry a velmi dobře zapadne do jakéhokoli interiéru. Je velmi jednoduchý na ovládání a dá se snadno přenášet. Odvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-703B je ideální pro boj proti plísním. Doporučujeme ho použít v malých místnostech do 20 m2. Přístroj také funguje jako čistička vzduchu s ionizátorem a používá třístupňový filtrační systém: permanentní TiO2 filtr, UV LED diody, ionizátor. Není potřeba dokupovat filtry. Více podrobností
Parametry odvlhčovače:
Odvlhčovací výkon:
0,7 l / 24hod (30°C, 80% relativní vlhkosti vzduchu)
Vzduchový průtok:
80 m3/h
Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 20 m2
Maximální příkon:
65 W
Hlučnost:
< 38 dB
Provozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°C-45°C
vlhkost vzduchu: nad 40%
Časovač:
Automatické vypnutí
Objem nádrže:
2 l
Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
Ano (součástí balení)
Funkce sušení prádla :
ne
Filtry pro čištění vzduchu:
TiO2 filtr, UV světlo
filtry není potřeba dokupovat
Ionizátor:
ano
Funkce navíc:
Automatické vypnutí při plné nádrži
Automatické odmrazování při nízké teplotě
Automatické udržování vlhkosti:
ne
Mobilita:
plně mobilní; má držadlo,
nemá kolečka
Hmotnost:
2,16 kg
Rozměry:
360 x 240 x 140 mm
Délka přívodního kabelu:
výrobce neuvádí
Čištění vzduchu probíhá v 5 fázích:
FÁZE 1. Tichý ventilátor nasává vzduch přes vstupní otvor. Vzduchový výkon je 65 m3 za hodinu. Hlučnost odvlhčovače a čističky vzduchu: < 25 dB. 
FÁZE 2. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. Filtr tvoří vrstva oxidu titaničitého (TiO2), která se zaktivuje jen při působení UV světla. Filtr není potřeba dokupovat.
FÁZE 3. UV LED diody ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. Zabraňují také šíření mikroorganismů uvnitř odvlhčovače. 
FÁZE 4. Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty, které vypouští do místnosti. Tímto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky spadnou na horizontální plochu, kde se snadno odstraní hadrem nebo vysavačem. 
FÁZE 5. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 
Jak odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním
Odvlhčovače vzduchu snižují relativní vlhkost vzduchu, která by se měla pohybovat mezi 40 – 60 %. Pokud je vlhkost vyšší než 60 %, vzniká tak ideální prostředí pro množení plísní, které mohou lidem působit velké potíže. Plísně působí některé zdravotní problémy, zvláště náchylní jsou na ně alergici, protože patří k silným alergenům. U mnohých plísní nestačí pouhé použití fungicidních prostředků, které fungují většinou jen krátkodobě, ale je nutné trvale snížit relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Odvlhčovač vzduchu proti plísním pomáhá především ve sklepech, starých i nových bytech, suterénech nebo skladech, koupelnách a prádelnách.
Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech, kobercích, čalouněném nábytku nebo na tapetách. Odvlhčovače jsou proto velice vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, případně se jich po mnoholetém úsilí při boji s nimi úspěšně zbavili.
jak odvlhčovač vzduchu funguje
Většina odvlhčovačů funguje na principu zachytávání vzdušné vlhkosti. Vzduch prochází přes odvlhčovač s chladícím tělesem, které vzduch ochlazuje a voda obsažená ve vzduchu z místnosti se zkapalňuje a je zachytávána v nádobě. Než se vzduch vrátí zpět do místnosti, je ohříván na pokojovou teplotu. Oběma těmito procesy je vzduch postupně vysoušen. Některé vysoušeče vzduchu automaticky odvádí přebytečnou vodu do odpadu, u jiných je potřeba zachycovací nádobku ručně vyprazdňovat.
Jak správně odvlhčovat
Pro dosažení nejlepšího účinku by měly být odvlhčovače vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující oknem nebo dveřmi nepřinášel novou vlhkost odjinud. Dále by měl být vysoušeč vlhkosti umístěn na rovném povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit. Většina odvlhčovačů má také zabudovaný regulátor vlhkosti (humidistat), který po dosažení určité hodnoty vlhkosti indukuje vypnutí
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další odvlhčovače a vysoušeče