Hydrophil Mátová zubní pasta s fluorem (75 ml)

Zubní pasta s certifikátem přírodní kosmetiky NCS udrží svěží dech díky mátě, kompozice aktivních ingrediencí posílí zubní sklovinu, pomůže ochránit dásně a celkové zdraví ústní dutiny. V pastě nenajdete žádné mikroplasty, parabeny, silikony či syntetické vůně. Stočená je v tubě vyrobené z 95 % z lokálního smrkového dřeva. Hydrophil navíc podporuje ekologické projekty v Indii, a zubní pasta je proto CO2 neutrální. Každému ekologickému kartáčku tak bude dělat náramně příjemnou společnost.
Kvůli obsahu fluoru pastu doporučujeme pro děti starší 7 let.

Jaké ingredience opečují váš krásný úsměv?
Křemík má jemné abrazivní a bělicí schopnosti, pomáhá narušit a zničit skvrny na zubní sklovině.
Sorbitol je cukerný alkohol a díky své jemně sladké chuti se používá jako náhradní sladidlo především v potravinách. Často se získává z kukuřičného sirupu, ale přirozeně se vyskytuje také ve zralém ovoci.
Disodium Cocoyl Glutamate patří mezi šetrné povrchově aktivní látky, tedy tenzidy. Pomáhá rozpouštět nečistoty a dodává přípravkům pěnivé schopnosti. Vyrábí se z kokosového oleje a aminokyseliny glutamové a je velice šetrný, nedráždí ani citlivou pokožku.
Extrakt z máty peprné má antibakteriální a antiseptické účinky. Poznáte ho podle svěží, výrazné vůně.

Tuba ze smrkového dřeva
V Hydrophilu pastě vytvořili ekologický kabátek z obnovitelných zdrojů. K výrobě využívají lokální smrkové dřevo, konkrétně především pilinový odpad, s certifikací udržitelnosti PEFC. Ačkoli se ani tyto tuby (jako i ostatní tuby od zubních past) nemohou kvůli zbytkům pasty uvnitř obalu recyklovat, v průměru mají o 40 % lepší balanc CO2 než konvenční obaly z plastu.

Certifikace NCS a CO2 neutralita
Pasty od Hydrophilu se pyšní certifikací přírodní kosmetiky NCS. Splňují tedy přísné standardy a nenajdete v nich žádné mikroplasty, GMO, parabeny, silikony, ftaláty či syntetické vůně. Kromě toho jsou samozřejmě veganské a netestované na zvířatech a zabalené v ekologické tubě.
V Hydrophilu navíc spolupracují s organizací ClimatePartner a jejím prostřednictvím podporují ekologické projekty v Indii. Díky těmto aktivitám dosahují CO2 neutrality svých produktů.

Jak je to s tím fluorem?
Fluor se do zubních past přidává v podobě fluoridů (především fluorid sodný, ale i fluorid cínatý, aminfluorid, aj.) za účelem prevence zubního kazu. Fluorid zabraňuje demineralizaci zubů, posiluje zubní sklovinu a zvyšuje její odolnost vůči kyselinám v našich ústech, které ji rozpouští. Je ale velmi důležité věnovat pozornost množství fluoridu v zubních pastách, protože vysoká dávka fluoridu v těle je toxická a pro člověka nebezpečná.
Maximální doporučená denní dávka fluoridu je 0,04 - 0,07 mg/kg hmotnosti. Vzhledem k tomu, že fluorid přijímáme z různých zdrojů (např. i z jídla), toto množství se velmi těžko hlídá. Z dlouhodobého hlediska jsou s nadměrnou dávkou fluoridu spojeny chronické zdravotní problémy jako je zubní či kosterní fluoróza, ale také je prokázán negativní vliv na intelektuální a mentální vývoj. Pokud dojde k předávkování jednorázově, může dokonce dojít k akutní otravě i smrti.
Množství fluoridu v běžně dostupných zubních pastách by dle platné regulace nemělo přesáhnout 1.500 PPM (parts per milion, tzn. 0,15 % z celkového objemu). Zvýšené opatrnosti je třeba dbát hlavně u dětí. Ty totiž většinu dávky zubní pasty během čištění chrupu spolykají. Pro děti do 3 let se doporučují pasty s max. 250 PPM či bez fluoridu a pro děti do 6 let s max. 500 PPM. Při čištění zubů s pastou obsahující fluorid je důležité dohlížet na používané množství pasty (aby bylo malé) a také na to, aby děti pastu nepolykaly záměrně. My obecně pasty s fluoridem pro děti nedoporučujeme.
Je třeba vzít v potaz, že největší roli v ústní hygieně hraje především pravidelnost, správná technika čištění, snížená spotřeba cukru, pravidelné využití služeb zubních hygieniků a preventivní prohlídky u zubaře. Fluorid tedy v pastě není nutný.
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další zubní pasty